درباره ما

درباره ما

ارائه آيين‌نامه‌ها‌ و استانداردهاي‌هاي مختلف ساختماني در دهه‌‌هاي اخير نشانگر توجه به اهميت صنعت ساخت و ساز مي‌باشد. زلزله‌خيزي ايران و مشكلات فراوان ناشي از بروز بلاياي طبيعي از عوامل مهمي است كه توجه ما را به اين نكته جلب مي‌كند كه از ساخت و ساز سنتي به سوي ساخت و ساز صنعتي و علمي حركت نماييم. اين حركت در سالهاي اخير شروع شده و با جديت بيشتري دنبال مي‌شود. يكي از اهرمهاي اصلي اين حركت، ارائه آموزشهاي مناسب و تربيت افراد متخصص با وجدان كاري است. در اين راه بهره‌گيري از كتابهاي مرجع مناسب و نرم‌افزارهاي تحليل و طراحي مفيد مي‌باشد.

نشر علم عمران در سال 1382 با هدف ارائه كتابهاي كاربردي در زمينه مهندسي عمران و توليد نرم‌افزارهاي مهندسي سازه در داخل كشور تأسيس شد. ارائه چند كتاب مختلف در سال اول و مشورت با برخي از اساتيد صاحب‌نظر باعث شد تا تجربه‌هاي مناسبي براي چاپ مجموعه‌هاي بعدي فراهم گردد. يكي از نكات مهمي كه به آن توجه داريم، ارائه كتابهاي علمي مناسب به نحوي است كه يادگيري مطالب آن آسان بوده و همچنين در سطح استانداردهاي صنعت چاپ نيز باشد. از ديگر فعاليتهاي اين مجموعه توليد نرم‌افزارهايي است كه مطابق با استانداردهاي داخلي كشور باشند. هم‌اكنون نشر علم عمران در ابتداي راه است و اين مسير پاياني ندارد. در اين راه علاقه‌منديم تا از نظرات، پيشنهادات و انتقادات سازنده شما بهره‌مند شويم تا با رفع نواقص خود به هدف اصلي نزديكتر گرديم. همچنين نشر علم عمران از نويسندگاني كه قادر به ارائه كتابهاي تخصصي كاربردي در زمينه مهندسي عمران هستند دعوت به همكاري مي‌كند تا دانسته‌هاي علمي خود را به صورت مناسب در اختيار همگان قرار دهند.

سايت اينترنتي نشر علم عمران www.elme-omran.com، وسيله ارتباطي است كه منعكس كننده عملكرد اين مجموعه بوده تا شما با ديد بهتري بتوانيد با ما ارتباط برقرار كنيد. همچنين پست الكترونيك نشر علم عمران info@elme-omran.com آماده دريافت نظرات، پيشنهادات و انتقادات شما دوست عزيز در مورد عملكرد نشر علم عمران و محصولات آن مي‌باشد.

نشر علم عمران